Міжнародна асоціація ЗМІ за мир (IMAP)

IMAP float: right;

«Міжнародна асоціація ЗМІ за мир» визнає життєво важливу роль журналістів у захисті від тоталітаризму та в підтримці поширення свободи. IMAP представляє всесвітню професійну мережу журналістів, які підтримують соціально відповідальні та моральні ЗМІ для передачі точного змісту і вирішення проблем сучасності, керуючись найвищими засадами етичної журналістики, та які розуміють те, що загальнолюдські цінності є ключовими елементами мирного світу.

Інавгураційна резолюція Міжнародної асоціації ЗМІ за мир (IMAP)

Як учасники Всесвітнього саміту 2020 року, який проводить Федерація всесвітнього миру (UPF) в Сеулі, Корея, 2-7 лютого 2020 року на тему: «Мир, безпека та розвиток людства: Взаємозалежність, взаємне процвітання та загальні цінності», ми підтверджуємо необхідність відповідального керівництва та належного управління у створенні світу міцного миру, в якому люди всіх національностей, етнічних груп, рас, культур та світоглядів живуть разом у взаємоповазі, злагоді та співпраці. 

Ми вітаємо керівництво доктора Хак Джа Хан Мун та її покійного чоловіка, преподобного Сон Мьон Муна, за їхнє бачення та працю протягом багатьох десятиліть над створенням «однієї сім'ї під Богом». Сюди входить заснування UPF, громадської організації, що має загальний консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, а також таких основних засобів масової інформації, як Segye Ilbo в Кореї, Sekai Nippo в Японії та The Washington Times у США.

Журналісти відіграють життєво важливу роль у захисті від тоталітаризму та підтримці поширення свободи. Ми віримо, що, застосовуючи належним чином свою велику силу та вплив, засоби масової інформації можуть допомогти забезпечити свободу та мир для всього людства.

Ми пропонуємо заснувати Міжнародну асоціацію ЗМІ за мир, проєкт Федерації всесвітнього миру, яка працюватиме спільно з Міжнародною радою на вищому рівні за мир, Міжнародною асоціацією парламентаріїв за мир, Міжрелігійною асоціацією миру та розвитку і Міжнародною асоціацією миру та економічного розвитку.

Отже, як учасники Всесвітнього саміту 2020 та першої конференції Міжнародної асоціації ЗМІ за мир на тему: «Роль ЗМІ у створенні глобального середовища взаємозалежності, взаємного процвітання та загальнолюдських цінностей»,

Розуміючи, що людство прагне жити в мирному світі, де загальнолюдські цінності ведуть до взаємної співпраці, та

Визнаючи силу засобів масової інформації для захисту свободи, протистояння тиранії та збереження даних Богом прав та гідності людини,

Ми заявляємо про рішучу підтримку таких принципів та цілей:

Сприяти самоврядним, соціально відповідальним та моральним ЗМІ.

Відновити довіру до журналістики, скрупульозно домагаючись точності, чітко цитуючи надійні джерела, забезпечуючи справедливість із включенням протилежних точок зору, усуваючи особисті упередження із новинних статей, уникаючи вмісту, що принижує гідність, і практикуючи повагу до гідності нашої аудиторії.

Розробити настанови для ЗМІ, що встановлюватимуть найвищі стандарти звітування та редагування.

Боротися з ерозією недоторканності особистого життя, яку проводять зухвалі уряди та схильні до помилок цифрові платформи.

Розробити програми професійного розвитку для журналістів, зокрема ті, що зосереджуються на етиці ЗМІ.

Створити програми визнання журналістів.

Побудувати професійні мережі для журналістів задля сприяння світу миру, співпраці, загальнолюдських цінностей, взаємозалежності та взаємного процвітання.

Ми, нижчепідписані, підтверджуємо та заявляємо в цей день про нашу рішучість створити асоціацію світових ЗМІ, що передають точний зміст, вирішують виклики сучасності, базуються на найвищих засадах етичної журналістики, та розуміють, що загальнолюдські цінності є ключовими елементами мирного світу.

 

Підписано цього дня, 2 лютого 2020 року, у Сеулі, Корея.