Міжнародний Рух «Діти –Посли миру»

Сучасний стан справ у світі дуже чітко показує нагальну необхідність пошуку нових підходів досягнення миру і миротворних ініціатив. Конфлікт у Сирії, постійна напруженість на Корейському півострові, військові конфлікти в Іраку, напружена ситуація в Ірані, протистояння в секторі Газа — лише декілька прикладів конфліктів, що відбуваються сьогодні у світі.  Ніхто навіть не міг собі уявити, що після 70 років миру Україну буде втягнуто у збройне протистояння. Зараз у світі налічується понад 40 військових конфліктів. Ні для кого вже не секрет, що ООН, яка створювалася з метою сприяння встановленню миру в усьому світі, самотужки не здатна впоратися з вантажем тих проблем, які постали перед нашим крихким світом.

Поточні підходи вирішення конфліктів показали свою неспроможність у справі встановлення миру і налагодження співпраці та порозуміння. Настав час переосмислити шляхи і підходи до вирішення цих питань.

У 2014 році з ініціативи громадськості та за підтримки Федерації всесвітнього миру і Київського міського центру «Родинний дім» було розпочато рух «Діти — посли миру». Метою Руху є виховання молоді, яка в майбутньому стане лідерами громадянського суспільства, виховання характеру миротворця, формування внутрішніх якостей зрілої особистості, здатної взяти на себе відповідальність за встановлення миру в сім’ї, суспільстві, країні та світі.

Беручи до уваги конфлікт, що точиться на сході України, питання досягнення миру є особливо нагальним для нас. Уся країна об’єдналася в ці лихі часи. Волонтери, громадські діячі, політики, батьки і діти — усі об’єдналися у ці непрості для країни часи, усі підтримують армію та добровольців. Безумовно, це дуже важливо і конче необхідно для нашої держави. Ми опинилися в положенні, яке примушує нас замислитись про те, що таке миротворність і як досягти сталого миру? Аби досягти сталого миру, необхідно викорінити ідею війни у людській свідомості. 

Одна із головних особливостей полягає в тому, що рух «Діти - Посли миру» було ініційовано самими дітьми, що свідчить про їхнє велике бажання жити в мирі та доводить, що така діяльність є дієвим інструментом народної дипломатії.